Menu

Sztuka przenośna

blog o biżuterii artystycznej jej historii i sposobach ekspozycji

Wpisy otagowane : naszyjniki

Biżuteria przyszłości

anna-sklodowska

Biżuteria w przyszłości prawdopodobnie będzie miała charakter praktyczny. Tak przynajmniej sugerują zwiastuny. Firmy elektroniczne już teraz przedstawiają nam prototypy elektronicznych gadżetów, ktore na pierwszy rzut oka wyglądają jak biżuteria.

 

W pierwszej kolejności prezentuję naszyjnik inspirowany kulturą Tajlandii(co słusznie zostało zauważone przez internautkę) jednak w jego centralnej części znajduje się monitor LCD z softem mierzącym stan zdrowia ciała oraz dostarczajacym kilku danych osobowych.

naszyjnik

eJoux to interaktywne bransoletki Biju Neyyan-a z elastycznym ekranem, który może zmieniać dowolnie wyświetlane wzory w zależności od przesłanych danych za pomocą Bluetooth-a Są one dopasowane do słuchanej właśnie muzyki lub osoby,która do Ciebie dzwoni. Jak widać bransoletka jest wielofunkcyjna.

bransoletka

bransoletka

Mac Funamizu to kolejny japoński projektant, który próbuje opracować elastyczny ekran do transmisji danych. Jego projekt to bransoletka zawierająca wszystkie funkcje telefonu, odtwarzacza muzyki, przeglądarkę zdjęć, mapę z gps-em oraz wiele innych opcji niezbędnych w życiu jej użytkownika.

bransoleta

bransoleta-odtwarzacz

I kolejna próba elastycznego materiału wykorzystanego w broszce, która ma odbierać psychiczne i emocjonalne impulsy ludzkich zmysłów. Projekt powstał na zlecenie Philipsa.

broszka

Pierścionek a właściwie zawarty w nim zegarek i osobisty kalendarz wykonane są z 1710 elementów, które można wyginać we wszystkie strony. To ułatwia noszenie pierścionka a jednocześnie nadaje mu oryginalny wygląd na miarę przyszłości.

pierścionek

Ostatni wzór przyszłości to naszyjnik zwany perłowym. Zaprojektowany przez Mae Yokoyama. Posiada panele słoneczne ładujące energię potrzebną dla oświetlenia nocnego.

naszyjnik

Ciekawa jestem czy, kobiety w przyszłości  faktycznie ograniczą sie do noszenia jedynie praktycznej biuterii czy jednak zachowają odrobinę szaleństwa i pozwolą sobie od czasu do czasu na coś  technicznie zupełnie niefunkcjonalnego ale za to pięknego w formie?

Futu rama

anna-sklodowska

W ramach futurystycznej biżuterii unisex chciałabym Wam zaproponować pomysły koreańskiej projektantki Yoolhee Ko.

 

 

naszyjnik

naszyjnik

naszyjnik

naszyjnik

Chemiczna biżuteria molekularna

anna-sklodowska

Cząsteczki chemiczne w biżuterii okazały się bardzo ciekawym motywem.

Mistrzynią w molekularnej biżuterii jest Raven Hanna

http://www.madewithmolecules.com/

 

molekuły

molekuła-kolczyk

naszyjnik

Muscovie zaproponowało nam molekuły w pierścieniach

http://muscovie.com/

pierścionekpierścionek

Josef Taus czeski designer bardzo uprościł formę molekuł i zastosował je w broszkach.

broszki

Tara Neray i Courtney Neray dwie bliźniaczki zaproponowały molekuły alkoholu i narkotyków w formie kolczyków i naszyjników. Nadużywanie takiego alkoholu i narkotyków na pewno wyjdzie nam na zdrowie.

http://www.slashpiledesigns.com/

 

kolczyki

 

naszyjnik

 

Obfita w biżuterię bugenwilla

anna-sklodowska

 

Coraz więcej dzieje się w polskim świecie biżuterii alternatywnej. Bardzo mnie to cieszy bo wyjątkowo miło publikuje się wyroby naszych artystów. Właśnie z taką przyjemnością prezentuję Wam wyroby Anny Blauth. Projektantka już od jakiegoś czasu zaskakuje swoją kreatywnością dlatego zachęcam do obejrzenia jej prac na stronie http://www.bugenwilla.pl/

A oto niektóre z jej dzieł:

 

 

Anna Blauth

Anna Blauth

Anna Blauth

Anna Blauth

Anna Blauth

Anna Blauth

Poza naszyjnikami na stronie artystki można zobaczyć również  kolczyki, bransoletki,broszki, opaski, itp.

 

 

© Sztuka przenośna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci