Menu

Sztuka przenośna

blog o biżuterii artystycznej jej historii i sposobach ekspozycji

Wpisy otagowane : warzywa

Pierścionek zaręczynowy w marchewce, obrączka w ziemniaku.

anna-sklodowska

Pewna pani w Kanadzie po 13 latach odnalazła swój pierścionek zaręczynowy na wyjętej z ziemi marchewce.

 Taki news obiegł świat kilka tygodni temu jako wyjątkowe zdarzenie, które może się przytrafić jednemu na milion. Zrządzenie losu  83-latki okazuje się jednak nie jednostkowe. Poszperałam troszkę w necie i okazuje się, że roztargnionych osób gubiących swoją biżuterię podczas prac w ogródku i potem szczęśliwie odnajdujących ją po latach wśród warzywnych plonów, jest więcej niż można było się spodziewać. 

15 sierpnia  2017 roku poinformowano o odzyskanym pierścionku Mary Grams z Kanady.

pierscionek_na_marchewce
Kilka dni później kolejna marchewka obrosła pierścień Carol Creighton z Nowej Zelandii, oddając go właścicielce po 12 latach od zagubienia.

BALCLUTHACARROT

 

W Szwecji inna pani czekała na swój pierścionek 16 lat i miała więcej szczęścia niż jej krajanka, która zebrała biżuteryjny plon dopiero po 41 latach.

szwecja

Trochę krócej czekał na zwrot pewien pan z Niemiec, który podczas prac w ogrodzie zgubił obrączkę ślubną. Marchewka odnalazła ją już po 3 latach.

obraczka

Karotki zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w odnajdywaniu biżuterii ale nie są jedyne bo w 2013 roku ktoś znalazł pierścionek zaręczynowy obrośnięty ziemniakiem. 

potato

Nie udało mi się znaleźć informacji czy jakieś inne warzywa typu pietruszka, burak czy rzodkiewka znalazły jakąś biżuterię.

"Trochę szkoda" pomyślałam a potem mi przyszedł do głowy pewien pomysł. Jeśli zazwyczaj warzywa odnajdują pierścionki zaręczynowe to może byłby to ciekawy pomysł na ofiarowanie komuś pierścionka z diamentem z okazji zaręczyn?

Wyrywasz w ogrodzie pietruszkę lub marchewkę i znajdujesz pierścionek a Twój ukochany klęka i pyta czy się zgadzasz zostać jego żoną. Musiałby oczywiście odpowiednio wcześnie to zaplanować. Z tego co udało mi się przeczytać na temat siewu marchewek, powinno wystarczyć jakieś 5-6 miesięcy. Jeśli narzeczony planuje zaręczyny w lato to już w marcu/kwietniu powinien się do tego przygotować. Gdyby z jakiegoś powodu nie wyrobił się w terminie to ma jeszcze szansę zasiać w maju ale musi się liczyć z tym, że zaręczyny odbędą się jesienią.

Jeśli wybranka jest mało chętna do prac w ogródku a mimo to bardzo lubi jeść warzywa to mam dla jej mężczyzny idealne rozwiązanie.  Belgijska artystka, która zainspirowała się prawdopodobnie newsami o marchewkowych odkryciach, stworzyła oryginalne projekty warzywno-biżuteryjne.

Hilde de Decker doprowadziła do interakcji między biżuterią a warzywami, głównie pomidorami ale współpracują z nią też kabaczki i papryka.


Hilde_de_Decker1

Hilde_De_Decker2

Hilde_de_Decker4

Hilde_De_Decker11

Hilde_de_Decker5

pomidor2

pomidor

Pierścionki zanim się je zaloży na palec najpierw prezentuje się go w gustownym pudełeczku. O tym artystka rownież pomyślala i zapakowała swoje dzieła w bardzo adekwatne do nich opakowania.

Hilde_De_Decker1
soiki

 Wszystkim panom, którzy planują dać swojej ukochanej oryginalny prezent zaręczynowy, życzę aby nie pomylili go z wekami mamusi.

 

 

 

Człowiek z warzywem

anna-sklodowska

Po kontrowersyjnej biżuterii z zębów przyszła pora na warzywne i owocowe przetwory.

marchewa

To zdjęcie to oczywiście żart bo chciałam Wam pokazać wyroby, w które artyści włożyli zdecydowanie więcej pracy.

Abigail Doan wybrała zieloną fasolkę.

http://abigaildoan.blogspot.com/

 

fasola3

 

fasolka

fasola2

Warzywną biżuterię produkuje również Margaret Dorfman

http://margaretdorfman.com/ niestety strona nadal jest "under construction" ale zawsze możecie wysłać zapytanie kiedy wystartuje.

Artystka wytwarza  pergaminy, które powstają z ułożonych w odpowiedniej formie plastrów warzyw.

Jak na razie z biżuterii prezentuje tylko bransoletki ale mam nadzieję, ze szybko to się zmieni. Jako bonusik dorzucam również zdjęcia słynnych misek.

Dorfman

miski

Na zakończenie dzieła Cathy z La Prochaine Fois

http://laprochainefois.blogspot.com/

Naszyjniki i pierścionki z suszonych owoców.

jabłko

naszyjnik

 

 

© Sztuka przenośna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci