Menu

Sztuka przenośna

blog o biżuterii artystycznej jej historii i sposobach ekspozycji

Wpisy otagowane : swieta

Biżuteria w Pop-up Store

anna-sklodowska

     Przedświąteczny czas jest idealnym do powstawania coraz to nowych, okazjonalnych targów i kiermaszów z wyrobami polskich wytwórców. Ostatnio jest ich tak dużo, że nie tylko klienci mają problem z podjęciem decyzji gdzie mają pójść w najbliższy weekend ale i sami wystawcy muszą zdecydować, które z targów wybrać, z pośród wielu jakie odbywają się tego samego dnia. Dla wszystkich tych, którzy nie lubią tłumów i nie wiedzą gdzie znajdą ciekawe przedmioty choćby w postaci biżuterii ja polecam Pop- up Store / Projekt prezent na Chmielnej 28b. Jest to sklep stworzony właśnie dla tych, którzy szukają czegoś oryginalnego na prezent świąteczny.  Jest to miejsce unikalne wręcz w dosłownym znaczeniu bo Pop-up store powstał 1 grudnia i będzie otwarty do 24 grudnia wedle idei tzw. sklepu pojawiającego się na chwilę. Zatem zachęcam Was do odwiedzenia go w każdy dzień tygodnia  a spóźnialskich zapraszam nawet 24 grudnia. 

Znajdziecie tam między innymi biżuterię kilku projektantów. Muszę podkreślić, że każdy z nich prezentuje bardzo odmienny styl co ułatwi Wam znalezienie czegoś właśnie dla siebie lub bliskiej osoby. 

Polecam między innymi biżuterię MiliM Pro , KIBAKO, Rani-art, Kachuna-art, Milarte, Joanna Komorowska, By Kejt

popup_opis

projektpopup1Pop- up Store znajduje się w bramie przy Chmielnej.

 

Wielkanoc, czyli różne wcielenia królika

anna-sklodowska

Wielkanoc

Jaki królik jest, każdy widzi ale jego interpretacji w biżuterii można znaleźć nieskończoną ilość. Nie wiem czym sobie to zwierzę zawdzięcza tę popularność ale przyznam, że niektóre przedstawienia są zaskakujące i bardzo oryginalne.

Jako pierwszy przykład przedstawiam królika origami wykonanego ze srebra przez Claire i Arnaud.

http://www.origamijewellery.com/

Na ich stronie, można znaleźć srebrne origami ulubionych zwierząt i zobaczyć jak zostały złożone.

królik wisior

origami

 

 

Ikona rzeźby  XX w. przeszła do sztuki złotniczej. Naszyjnik wykonany na podstawie rzeźby Jeffa Koons'a przez Stellę McCartney jest  limitowaną kolekcją wisiorów z białego złota.

dmuchany królik- wisior

 

Warto również zwrócić uwagę na broszkę , którą wykonał Alexander Blank. Korzystając z pianki, plexi i srebra stworzył głowy zwierząt w tym również ulubionego królika.

broszka

 

Polecam również, pierścień, stanowiący głowę królika. Symboliczny wymiar królika przedstawia Tithi Kuchamuch. Do obejrzenia bransolety z udziałem krowy i wielu innych, genialnych prac polecam stronę:

http://www.tithi.info/

pierścionek

Ciekawe książki

anna-sklodowska

Dorzucam kolejne propozycje książkowe dostępne np. na Amazonie. Mogą okazać się wyjątkowym prezentem gwiazdkowym dla pasjonatów biżuterii.

Ceramika,plastik i metal, trzy skrajne materiały z nieograniczonymi możliwościami.

 

Ancient Modern, Polymer Clay + Wire Jewelry, Ronna Sarvas Weltman książka

500 plastic jewelry design, A Groundbreaking Survey of A Modern Material

książka

Chain Mail Jewelry,Contemporary Design from Classic Techniques

książka

I na koniec dodatek do inspiracji

Modern jewelry from modular parts,Marthe Le Van

książka

© Sztuka przenośna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci