Menu

Sztuka przenośna

blog o biżuterii artystycznej jej historii i sposobach ekspozycji

Wpisy otagowane : geek

Biżuteria dla Geeków

anna-sklodowska

Definiuję pojęcie "Geek"(w języku polskim "Gik") posiłkując się Wikipedią.

Poprzez zaakcentowanie różnych cech składających się na opis geeka zrodziły się dwa odmienne rozumienia tego słowa, w zależności od tego, którym cechom nadaje się większe znaczenie.

Jedni rozumieją pod określeniem "geek" bardziej osobnika wyalienowanego, szykanowanego i odrzuconego przez społeczność szkolną, oraz wykazują jego nieprzystosowanie do otoczenia. Akcentują w ten sposób bardziej kwestię społeczną i brak akceptacji, uważając je jako najważniejsze. Kwestie zainteresowań uważają za mniej istotne. (W tym znaczeniu "geek" zbliża się do synonimu "frajera", czy "fajfusa" - czyli określeń wynikających z wrogości i braku akceptacji).

Drugie rozumienie cechuje natomiast tendencja odwrotna: to zainteresowania geeka zajmują rolę najważniejszą. W znaczeniu tym bardzo podkreśla się umiejętności i wiedzę geeka z zakresu nauki czy komputerów, czyniąc z nich tym samym powód do chluby i dumy. W znaczeniu tym mniej istotna staje się aspołeczność geeka i nieprzystosowanie, a słowo traci w tym przypadku jakikolwiek oddźwięk pejoratywny. (Proces podobny jak w przypadku "punka", który z określenia "szczeniak", "gówniarz", stał się nazwą subkultury).Geek ceni sobie indywidualizm a jeśli prowadzi życie towarzyskie to raczej z innymi geekami.Podkreślić należy, że proces zmiany znaczenia tego słowa nastąpił na gruncie kultury anglosaskiej. W Polsce przyjęło się ono przeważnie w środowiskach internetowych i na uczelniach technicznych jako pozbawione praktycznie negatywnego odcienia.

 

Geek ma też swoja interpretację w modzie i biżuterii jako styl związany z techniką, elektroniką ,nowymi trendami w informatyce i grach komputerowych.

mobile

 

Tu jednak chciałabym skupić się na samej biżuterii.

Ciekawą można znaleźć na Arteco

http://www.arteco.com/

kolczyki

Kolczyki

obrączki ślubne

obrączki ślubne

 

 

 

 

© Sztuka przenośna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci