Menu

Sztuka przenośna

blog o biżuterii artystycznej jej historii i sposobach ekspozycji

bransoletki

Męska rzecz

anna-sklodowska

Dzisiejszy wpis przeznaczony jest dla mężczyzn ceniących precyzję, jakość materiałów i pomysłowość. 

W pierwszej kolejności mam dla Was tytanową biżuterię RogueDNZ zaprojektowaną
i wykonaną z obsesyjną perfekcją. 

roguedzn

Ten wisior jest o tyle nietypowy, że w jego wnętrzu znajdują się trzy 12 mm turbiny zbudowane z trzydziestu precyzyjnie dopracowanych ostrzy. Sposób ich działania wraz z opisem możecie zobaczyć na załączonym filmie.

 Rogue DNZ ma na koncie wiele innych, wyjątkowych projektów, które zaskakują formą tak jak np. ta bransoleta czy pierścień.  Moduły wykorzystane w tych przedmiotach są dopracowane w każdym calu i mają swój unikatowy numer. 

RogueDZNArmadillo

RogueDZNArmadillo1

roguedznarmidillo

 _Roguedzn

To co teraz chcę Wam pokazać jest o tyle ciekawe, że może należeć tylko do wybrańców. Selekcja nie wynika jedynie z faktu, że poniższa bransoleta jest niebotycznie droga ale też dlatego, że powstała w firmie Christophe & co., który sam wybiera sobie klientów. Podałam Wam stronę abyście mogli sami się przekonać, że aby ją odwiedzić trzeba mieć do niej specjalny kod dostępu. Bransoleta kosztuje 150 000 dolarów i poza tym, że ma ceramiczną, złotą i diamentową  inkrustację, jest również indywidualnie profilowana do nadgarstka właściciela. Wymienione zalety to dopiero początek atrakcji związanych z bransoletą z kolekcji Armill. Studio Pininfarina zamontowało w tej drogiej błyskotce inteligentne urządzenie w formie elektronicznego asystenta połączonego przez Bluetooth ze Smartfonem.

ChristopheCoArmillsbracelet_1

armills

370338xcitefunhitechbracelets7

Jeśli stać Was na coś drogiego a przy okazji chcecie wspierać idee będące w kontrze do wszelkich wojen i przemocy to ta bransoleta na pewno przypadnie Wam do gustu. Biżuteria firmy Fonderie 47 powstaje między innymi z elementów karabinów AK- 47 używanych między innymi  w walkach w Afryce. 

 

fonderie47

 fonderie472

vision_1

Bransoleta, którą widzicie jest zaprojektowana przez Rolana Itena i składa się z 18-to karatowego białego złota i 18-to karatowego różowego złota oraz metalowych części z karabinu AK - 47, powszechnie zwanego kałasznikowem. Musicie jednak sami ocenić czy wolicie wyrażać swoją dezaprobatę w stosunku do wojny poprzez drogie ale interesujące w formie gadżety czy może macie inne sposoby na przeciwdziałanie złu.

Jeśli wiecie już jak wyrazić swoje uczucia w stosunku do krzywd dziejących się na świecie to proponuję teraz zwrócić uwagę na Bugatti. Nie jest to jednak samochód a pasek, w którym pierwsze skrzypce gra klamra. Składa się ona ze 100 elementów wykonanych z białego i różowego złota co w efekcie dało skomplikowany ale dobrze działający mechanizm zaciskający. Na taką ozdobę spodni może sobie pozwolić jedynie 44 panów na całym świecie więc wskazany jest pośpiech gdyby ktoś dysponował luźną gotówką w wysokości 84 000 dolarów.

 

ItenBugatti

bugatti_pasek

A na sam koniec gdyby ktoś już zakupił coś z wcześniej prezentowanych, skomplikowanych dzieł i raptem coś by zaczęło w nich szwankować to polecam dodatkowo bransoletę z multi narzędziami znanej marki Leatherman.

Leatherman_Tread_Tool_Bracelet_1

leatherman_tread_stainless

Leatherman_Tread_Tool_Bracelet_3

 

ankieta_II

Żydowska Kabała

anna-sklodowska

Biżuteria inspirowana Kabałą nabiera ciekawego wymiaru jeśli zauważymy jej przewrotność i symbolikę. Zazwyczaj Kabała kojarzona jest z ezoteryką i wróżeniem z kart ale przede wszystkim jest ona ściśle związana z tradycją i kulturą Judaizmu. Co więcej praktykowana była tylko przez ortodoksyjnych Żydów (mężczyzn) i jej tajemnice dostępne były tylko wybranym osobom.

kabała

Tym bardziej zaskakuje fakt, że obecnie jest mocno spopularyzowana i do tego pojawia sie na  biżuterii damskiej.

Rachel Brown projektantka biżuterii studiowała Kabałę w Instytucie na Manhattanie przez 9 lat. Zainspirowana jej tekstami zaprojektowała poniższą biżuterię. Zawarła na niej 22 litery hebrajskiego alfabetu, które mają oznaczać DNA Wszechświata.

http://www.rachelbrownjewelry.com/

 

Kabała

kabała

Kabała

l B

MAD MAX jewelry

anna-sklodowska

Wszystkim fanom Mad Max-a postanowiłam przypomnieć o filmie wrzucając kilka przykładów biżuterii, która z powodzeniem mogłaby być ozdobą bohaterów.

Tina Turner

Mad Max

Najlepiej odzwierciedla ten styl biżuteria Martine Ali

http://martineali.com/

łańcuch

bransoleta

Lagerfeld zapewne też jest fanem Mad Max-a.

kolczyki

 

Joomi Lim również mógłby zając się scenografią filmową.

http://www.joomilim.com/Joomi_Lim/home.html

bransoleta

naszyjnik

 

 

Dopełnieniem mogą być bransoletki odnaleziona na This/That

bransoleta

bransoletka

 

i okulary, choć raczej jako dekoracyjna opaska na głowę.

okulary

Wybierz sobie Prezydenta na łańcuchu.

anna-sklodowska

W USA twarz prezydenta  Baraka Obamy stała się elementem ozdobnym w biżuterii.

Prezydent- Obama

Obama-wisior

bransoletki-Obama

naszyjnik-Obama

Czy Wy też chcielibyście nosić naszyjnik z wizerunkiem naszego przyszłego Prezydenta? Jeśli tak to który z kandydatów wyglądałby lepiej?

kandydaci

© Sztuka przenośna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci