Menu

Sztuka przenośna

blog o biżuterii artystycznej jej historii i sposobach ekspozycji

Żydowska Kabała

anna-sklodowska

Biżuteria inspirowana Kabałą nabiera ciekawego wymiaru jeśli zauważymy jej przewrotność i symbolikę. Zazwyczaj Kabała kojarzona jest z ezoteryką i wróżeniem z kart ale przede wszystkim jest ona ściśle związana z tradycją i kulturą Judaizmu. Co więcej praktykowana była tylko przez ortodoksyjnych Żydów (mężczyzn) i jej tajemnice dostępne były tylko wybranym osobom.

Kabaa

Zohar

Tym bardziej zaskakuje fakt, że obecnie jest mocno spopularyzowana i do tego pojawia sie na  biżuterii damskiej.

Rachel Brown projektantka biżuterii studiowała Kabałę w Instytucie na Manhattanie przez 9 lat. Zainspirowana jej tekstami zaprojektowała poniższą biżuterię. Zawarła na niej 22 litery hebrajskiego alfabetu, które mają oznaczać DNA Wszechświata.

http://www.rachelbrownjewelry.com/

 

 

 

Kabała

kabała

Kabała

l B

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • ryby1973

  Piękna i bardzo oryginalna biżuteria, podziwiam!!
  Szukam ostatnio informacji o kabale i znalazłam np:
  Kabała to rodzaj mistycznej, tajemnej nauki praktykowanej w judaizmie, rozpowszechnionej obecnie na całym świecie, opartej na Torze, Talmudzie i wielu innych dziełach, spokrewnionej z medytacją i poszukiwaniem odpowiedzi na życiowe pytania o przeznaczenie oraz przyszłość.

  Praktyka Kabały to interpretacja starych tekstów w celu odkrycia ich zaszyfrowanego przesłania, niosącego w sobie prawdę o przyszłości. Ta nauka spoczywa na przekonaniu, że w dawnych treściach ukryto wielką mądrość, która może odmieniać losy świata.
  Wróżki posługujące się Kabałą korzystają z kart w celu odkrycia ludzkiego przeznaczenia, dokładnie interpretują ważne dla ludzi słowa, litery, szukając w nich ukrytych, tajemnych prawd.
  ze strony www.wrozenie24.com/kabala-symbole/

  Pozdrawiam

© Sztuka przenośna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci