Menu

Sztuka przenośna

blog o biżuterii artystycznej jej historii i sposobach ekspozycji

Kilka słów o blogu i o mnie:

anna-sklodowska

Imię i nazwisko: Anna Skłodowska

e-mail:

sztukaprzenosna@gmail.com

anna-sklodowska@gazeta.pl

O blogu:

Witam!

Przyszła pora na Blogosfora...!

No tak, myślałam, że nigdy mnie nie dopadnie moda na bloga ale jak widać myliłam się. Co więcej odkryłam, że może to być bardzo wciągające.

Założyłam tego bloga w celu prezentowania biżuterii artystycznej, wyróżniającej się swoją oryginalnością pod względem wzorów, materiału i samego pomysłu wykonania. Nazwałam ją sztuką przenośną, jednak w dzisiejszych czasach pojęcie samej sztuki jest dość subiektywne i nie ma jednoznacznej definicji. Postanowiłam więc nie umieszczać własnych opinii a raczej poprosić Was abyście sami ocenili, czy wyszukane przeze mnie wyroby zasługują na miano sztuki?

- Minęło prawie półtora roku od kiedy prowadzę bloga SZTUKA PRZENOŚNA i przez moje obserwacje wiem,że pewne tematy w Polsce są nadal niszowe w kwestii biżuterii. Pierwszym z tych tematów jest "Historia biżuterii", którą staram się stopniowo uzupełniać:

http://sztukaprzenosna.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?647432

Drugi jaki postanowiłam uruchomić to " Ekspozycja biżuterii w przestrzeni wystawienniczej i handlowej"  jak dla mnie zupełnie nie brany pod uwagę wśród naszych wytwórców biżuterii.

http://sztukaprzenosna.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?945348 

 

A teraz kilka słów o mnie:

To co mnie pasjonuje to design, wzornictwo i biżuteria a z innej beczki podróże "za jeden grosz".

Uwielbiam wyjazdy te dalekie i te bliskie- pieszo, stopem, rowerem czy motocyklem(choć wypadek ostatnio ostudził mój motocyklowy zapał). W podróżach najważniejsze są dla mnie obce kultury i żyjący w nich ludzie, potrafię też w równym stopniu zachwycać się wzornictwem i sztuką zdobniczą.

Z wykształcenia jestem archeologiem/historykiem a podyplomowo ukończyłam architekturę wnętrz.

Mam również wykształcenie technika plastyka i posiadam wiedzę w zakresie scenografii.

Zawodowo, przez ostatnie parę lat realizowałam się jako menedżer visual merchandisingu tworząc założenia wizualne, aktualnie jednak pracuję w konserwacji.

Hobbistycznie projektuję biżuterię, którą można zobaczyć na stronie mojej galerii Kibako http://kibako.pl/, oraz jako projekt biżuterii patriotycznej nagrodzony pierwszym miejscem w konkursie Muzeum Niepodległósci.

 

 

 

 

 

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
 • mania179

  Fajny opis, bardzo przyjemnie się go czyta, koniecznie jeszcze coś dopisz :) powiedz mi, bo nie mogę znaleźć takiej informacji, czy sama 'układasz' biżuterię do robienia zdjęć, czy nie?

 • anna-sklodowska

  Dziękuję za miłe słowo:) Niestety nie do końca rozumiem pytanie dotyczące układania biżuterii bo zdjęcia czerpię ze stron artystów. W najbliższej przyszłości planuję pokazać kilka własnych wyrobów ozdobnych (bo na miano biżuterii nie zasługują) i te na pewno będę układała sama.

 • Gość: [Pa.] *.ists.pl

  Droga Anno, blog cudowny. Ja szukam czegoś na temat biżuterii islamskiej. Pomogłabyś coś? Szukam też czegoś związanego z techniką filigranu, jego historią i odmianami.

  Pozdrawiam

 • anna-sklodowska

  Wielkie dzięki:) Filigran też mnie zafascynował postaram się coś przygotować.
  Co do biżuterii islamskiej to chciałabym wiedzieć co dokładnie Cię interesuje: historia, stylistyka?

 • Gość: [Pa.] *.ists.pl

  Droga Anno, potrzebuje coś bardzo szybko o tej biżuterii islamskiej wiedzieć, zarówno historia jak i stylistyka. Jako archeolog masz pojęcie o bizuterii i jej historii. Czy Filigran jest używany na Bliskim Wschodzie??? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 • anna-sklodowska


  OK, jeśli znajdę dzisiaj chwilę to jutro coś się pojawi.:) Wyroby filigranowe były wytwarzane na Bl.Wschodzie już w starożytności przez Egipcjan czy Fenicjan. Obecnie filigran wytwarza się na terenie Turcji i nazywa się " Telkari".

 • airaart

  Blog jest świetny!!!

 • anna-sklodowska

  Wielkie dzięki!:) Jeszcze raz Wszystkich proszę o wskazówki i sugestie. Czego Wam w blogu brakuje i jakich informacji oczekujecie?

 • Gość: [jedi] *.173.45.92.tesatnet.pl

  a co tutaj się tak spokojnie zrobiło?

© Sztuka przenośna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci